Vítejte v Černém Dole...

Jedno z horských středisek v Krkonoších, které leží v údolí říčky Čistá na úpatí Černé hory mezi Vrchlabím a Jánskými Lázněmi. Z větší části se nachází v Krkonošském národním parku. Jméno mu zřejmě dala poloha uprostřed hlubokých temných lesů.

Projekt se pak nachází v části Čistá v Krkonoších na jednom z vrcholu obce s nerušeným výhledem na Černou horu a okolí.

Obec nabízí veškerou občanskou vybavenost s dobrou dostupností do blízké Pece pod Sněžkou, Vrchlabí, nebo Špindlerova mlýnu. 

Okolní krajina nabízí široké možnosti sportovního vyžití ve všech ročních dobách. 

Turisty a cyklisty láká naučná stezka sv. Barbory za nejkrásnějšími panoramatickými vyhlídkami po horském okolí Černého Dolu. 

Vyznavačům zimních sportů je určen Skiareál Černý Důl, který je společně s dalšími lyžařskými areály v Janských Lázních, Peci pod Sněžkou a Svobodě nad Úpou součástí Skiresortu Černá hora se společným skipasem.


V bezprostřední blízkosti domu je plánovaná výstavba 18.jamkového golfového hřiště, které je umístěno do malebných částí Krkonošského národního parku. Díky tomu si zde najde svůj kousek pohody a klidu každý.

Pro milovníky turistiky nabídne okolí spoustu dalších zajímavých aktivit, ať už je to Stezka korunami stromů v blízkých Jánských lázních, výstup na horu Sněžku a procházky okolím, tak i návštěvu historického dolu a naučných stezek. Zajímavostí je pak nejdelší nákladní lanovka na vápenec ve střední Evropě.

Krkonoše jsou malebné místo jak pro aktivní trávení času, tak zároveň i pro klidné lenošení.